Світло наповнює небо надією, і молитви Друзів сьогодні за мир, свободу та справедливість, вищий закон совісті, який береже конституційну демократію в Україні та в усьому світі. Священість життя не можна захистити насильством, людство має вивчити уроки любові.

Вступне слово:

Друзі, доброго Божого дня. Ми поринемо у тишу на півгодини, щоб відчути присутність Христа серед нас. Ми будемо слухати та ділитися молитвами і опублікуємо запис молитовних зборів, сповіщаючи людям Священну Правду.

Юрій Шеляженко:

Друзі, цієї ночі в українське небо знову вдерлися російські ракети, але ми не будемо лякатися і будемо славити Господа. Всевишній над усією землею береже душі Своїх вірних, визволяє їх від руки нечестивих, небеса сповіщають Його правду, усі народи бачать Його славу (Псалом 96).

Отець небесний каже: покладу Я Закони Свої в людські думки, і на їхніх серцях напишу їх (до Євреїв 8:10). Вчора ми відзначали День Конституції України, у преамбулі якої сказано, що цей головний закон нашої держави прийнято, “усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями”. Конституція – це не просто договір людей про те, як жити в мирі між собою та іншими, але також це договір з Богом, досвід спілкування з Господом через світло у совісті людей з покоління в покоління. Конституцію виконують не з-під палки, а добровільно, через те, що вона показує шлях до здійснення найкращих прагнень людей і застерігає від безсовісної поведінки, яка шкодить не тільки іншим, але й нам самим.

Сьогодні в Україні віруючих ув’язнюють і катують за відмову брати зброю і вбивати людей на війні, а за виступи на захист справедливого миру і прав людини можна потрапити під суд.

До речі, наступне засідання у моїй справі в Печерському районному суді міста Києва призначене на 3 липня, прошу тримати мене у світлі.

Ми бачимо щодня багато загроз конституційній свободі та благополуччю українців, і не тільки з боку держави-агресора, але й через крихкість та вразливість нашої демократії та верховенства права, через невігластво і ненависть деяких можновладців, які навіть дозволяють собі публічно висловлювати зневагу до міжнародного права та Організації Об’єднаних Націй, Статут якої є конституцією про мирне урядування всього людства на спільній планеті.

І все-таки є надія, що з Божою допомогою Конституція України та міжнародне право діятиме. Я радий, що Верховний Суд, здається, починає робити кроки до юридичного визнання права на сумлінну відмову від військової служби і що Президент Зеленський призначив суддю Конституційного Суду, що розблоковує діяльність цієї установи та дає надії на справедливі рішення у справах сумлінних відмовників Дмитра Зелінського та Віталія Алексеєнка. Подивимося, чи будуть будь-які кроки до звільнення в’язнів сумління.

Люди не поступляться своєю совістю, держава має зробити крок назустріч совісті. Як правильно сказав Зеленський, українці в силах відстояти те, у що ми віримо, і це наше невід’ємне право жити в мирі.

Крім того, мене дивує лицемірство чоловіків, які за власним вибором ведуть безглузді кровопролитні війни, але відмовляють жінкам у виборі зробити аборт. Івано-Франківська міська рада пропонує парламенту змінити Конституцію для захисту людського життя від зачаття, що в принципі є доброю ідеєю, і пропоновані виплати при народженні дитини та інші заходи економічної підтримки сімей заслуговують на увагу. Зовсім інша справа – заборона на аборти та суворе покарання. Не можна досягти справедливості шляхом насильства. Щоб зберегти життя, потрібна любов і турбота. Так, це тернистий шлях, і якщо чоловіки часто обирають легкий шлях гріха, було б несправедливо пригноблювати жінок за те саме. Дві третини депутатів Івано-Франківської міської ради – чоловіки. Краще б вони подумали не про заборони, а про те, як створити у місті та країні атмосферу Христової любові. У “Вірі і практиці” (22.57) квакерів Британії є історія медсестри, яка змінила місце роботи, бо зробила вибір не брати участь в абортах, в навмисному позбавленні потенційного життя, але, добившись поваги до свого вибору, вона також прийняла для себе рішення поважати вибір інших жінок робити аборт зі співчуттям та розумінням до їхнього болю, якщо змінити цей болючий вибір не видається можливим. За словами Вільяма Пенна, любов — найважчий урок у християнстві, але саме тому ми повинні найбільше турбуватися про те, щоб вивчити цей урок.

Заключне слово:

Друзі, як сказано у 96-му псалмі, світло посіяне у праведника, і радість – у щирих серцем. І мир Божий хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі (до Филип’ян 4:7). Тож молімося за мир в Україні та в усьому світі, справедливість та свободу для всіх мирних людей. До зустрічі на наступних молитовних зборах.