Незважаючи на те, що Україна пережила важку ніч під російськими бомбардуваннями, в Києві був сонячний день і Квакери зібралися на молитовне служіння онлайн.
Ми рухаємося у світлі і тримаємо у світлі всіх, хто страждає від воєн та інших несправедливостей. Після молитовного служіння ми мали нагоду познайомитися із американськими квакерами Крисьтен Річардсон та Джоном Рювером і обговорили з Фаруком Джаведом проблему бідності та пригноблення християн у Пакистані.
Служіння Юрія Шеляженка:
Друзі, я сповнений надії, тому що стало більше щирих дискусій про жахи війни та про припинення війни. Все більше світових лідерів публічно вимагають від Путіна припинити бійню.
Сьогодні російська опозиція організовує антивоєнний марш у Берліні з вимогою посадити Путіна на лаву підсудних та покласти край агресивній війні.
Минулого тижня народні депутати України публічно розкритикували корупцію та жорстокість військових центрів комплектування, а президент Зеленський заявив, що мобілізація потребує змін.
Це правда, тому що люди справді страждають, і ми тримаємо у світлі кожного, хто страждає від війни та інших несправедливостей.
Шлях до справедливого миру стає зрозумілішим у світлі правди.
Ми завжди повинні ходити у світлі.
Хоча російська агресія нагнітає океан темряви, страждань і смерті, ми повинні йти у світлі.
Який павербанк міг би підтримувати радісне світло?
Це наша душа, сповнена Христової любові, сповнена дарів від Творця, від нашого Отця Небесного.
Це дар віри, коли ми слухаємося Його і перемагаємо зло добром; тому що сказано в Другій книзі Хроніки 20:17: вам не доведеться битися у цій битві; тримайтеся твердо і побачите перемогу, яку Господь дасть вам.
Це дар мудрості, який кращий за зброю військову, як сказав Екклезіаст 9:18.
І це творчість; бо, рухаючись у світлі, ми повинні бути творцями кращого життя, а не руйнівниками та вбивцями.
Творець світу створив людей на свій образ (Буття 1:27), тому кожна людина має дар бути творцем кращого життя. І коли ви замислюєтеся, як діяти, з чого почати творити краще життя, пам’ятайте, що на початку було слово (Івана 1:1), і було сказано: «Нехай буде світло» (Буття 1:3).
Служіння Крисьтен Річардсон:
Добрий день, Друзі. I’m sorry I can’t speak more in Ukrainian [Вибачте, я не можу сказати більше українською]. Передаю вам вітання з зустрічі друзів Честнат Хілл у Філадельфії. Щаслива бути з вами. Вчора я була на пам’ятному служінні чоловіка моєї подруги, який помер. Усе своє життя він працював заради миру і міжнародного взаєморозуміння. І це були найбільш зворушливі похорони, на яких я коли-небудь була, тому що всі говорили про його працю, його небайдужість і його чесноти. Він робив усе з бажанням всіх об’єднати та допомогти іншим досягти успіху, ніколи не шукаючи слави для себе. Це справді надихало. І хоча я завжди намагалася жити таким чином, я зрозуміла, що я можу зробити більше. Я завжди можу знайти натхнення, що допомагає нам у нашій подорожі, русі у світлі по такому життєвому шляху. Знаходити Друзів по всьому світу. Жити так, щоб життя приносило більше розуміння та щастя.
Друг Людмила у своєму служінні поцікавилася, як справи у Богдана, якого ми тримаємо у світлі. Друг Артем розповів, що мати поїхала провідати його до родичів на Західній Україні; для них знайшли електроплиту, придбали продукти.
Після завершення молитовного служіння на прохання Джона Рювера учасники поспілкувалися і познайомилися, що завершилося детальною розмовою з Фаруком Джаведом про жахливі умови життя християн, в тому числі дітей у Пакистані.
Джон Рювер – активіст мирного руху і лікар з величезним досвідом гуманітарних операцій у різних частинах світу, член ради директорів мережі Світ ВИЩЕ Війни (разом з Юрієм Шеляженком), кілька разів приїжджав в Україну, щоб допомогти організувати ненасильницький спротив російській агресії.
Юрій Шеляженко – київський квакер та мирний активіст.
Людмила Гольчанська – пенсіонерка, квакер, ні в яких проектах участі не бере.
Артем Денисов – інженер забезпечення якості, працює на американську компанію, знаходиться в Україні. Вдячний за підтримку України його компанією: неодноразово збирали кошти, які направлялися з США до українських гуманітарних організацій для того, щоб допомагати нашим співгромадянам. Також протягом багатьох років є донором крові на волонтерських засадах, здає кров на постійній основі. Намагається не проходити повз людей, що потребують допомоги. Його батько був одним з ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Крисьтен Річардсон живе у Філадельфії, місті в США в штаті Пенсільванія, заснованому відомим квакером Вільямом Пенном. Вона любить бейсбол, вивчає українську мову і може сказати українською «Я люблю бейсбол». Її улюблена команда – Філадельфія Філліс. Вона багато років працює у сфері міжнародної допомоги та розвитку, вона мала честь працювати на чотирьох континентах і багато чому навчилася, зустрічаючись і працюючи з людьми з усього світу. Це її пристрасть. Вона розповіла, що у Філадельфії є дуже сильна підтримка України, всюди знаки підтримки та прапори, 24 серпня над мерією міста замайорів український прапор з нагоди святкування Дня Незалежності України. Є велика українська громада, включно з іммігрантами та біженцями, і вона з нетерпінням чекає можливості відвідати Український громадський центр і поїсти смачнющих вареників. Вона відвідала виставу Національного балету України та вважає гопак зворушливим і чудовим танцем.
Крисьтен збирається відвідати Київ у січні 2025 року. Збори відчувають радість та сподіваються молитися разом при зустрічі.
Вадим Корж квакер, знаходить радість у молитві, підтримує ненасильницькі дії, колись був волонтером в організації AIESEC, працює юристом і корпоративним секретарем у футбольній команді.
Олександр Іванов вимушений був переїхати до Києва з Донецька після початку російської агресії у 2014 році. За світоглядом пацифіст, засуджує усі війни та прагне миру в усьому світі.
Фарук Джавед, Євангельський християнин, живе у місті Фейсалабад в Пакистані з матір’ю, батьком, сестрою, дружиною та двома дітьми. Він також годує бездомних дітей на вулиці. За його словами, християнська меншість у переважно ісламському Пакистані перебуває у пригнобленому становищі, влада не вирішує проблеми бідності, дитячої праці та боргової кабали у хижацьких позичальників.
Збори відчувають необхідність обговорити на комітеті турботи, як допомогти Фаруку та християнам у Пакистані.
Ми зустрінемося для молитовного служіння наступної неділі о 14:30 по Києву.