Чи цінуємо ми всю любов і турботу, що нам дарують матері, і чи достатньо ми вдячні? Українські Друзі були покликані шукати правду у своїх серцях, а також почули новини про щорічні збори FWCC EMES, сподіваючись на припинення вогню під час російської агресії та вітаючи заклик Папи Лева XIV до беззбройного миру та миру, який роззброює, в ті дні, коли Європа святкувала єдність і оплакувала тих, хто втратив життя в минулій жахливій війні, яка ніколи знову не має повторитися. Друзів підбадьорив той факт, що Конституційний Суд України визнав прийнятною та вирішив розглянути по суті конституційну скаргу колишнього в’язня сумління Віталія Алексєєнка, якому не пощастило опинитися за ґратами через його відмову вбивати, але він був звільнений Верховним Судом рік тому. Ми переглянули відеозвернення з Пакистану щодо нестачі питної води та суспільного свідчення, а також почули служіння з місцевої громади з вдячністю Сполученим Штатам за сприяння припиненню вогню між Індією та Пакистаном.

Вступне слово:

Друзі, доброго дня. Ми поринаємо на півгодини у радісну мовчазну молитву за мир. Якщо дух рухає, ви можете ввімкнути мікрофон і послужити словом чи піснею. Збори буде записано та опубліковано, щоб світло віри сяяло у темряві та було маяком надії для всіх. Присутні запрошені по можливості ввімкнути камери.

Юрій Шеляженко:

Друзі, тримаймо у світлі Івана, який зараз переживає непростий момент у житті, і радіймо, що попри це він знаходить здоров’я, час та сили для вивчення та перекладу духовної літератури квакерів, а також для того, щоб на початку кожного дня зупинятися і знаходити момент спокою у молитві.

Я зворушений привітати братів і сестер у Христі католицької віри з обранням Папи Лева XIV. Я радий, що у своїй першій промові як новий Папа він сказав: «Мир вам! Це мир Воскреслого Христа, мир беззбройний і мир, який роззброює, смиренний і наполегливий. Він походить від Бога, який любить нас усіх безумовно. Ми досі чуємо у своїх вухах той слабкий, але завжди мужній голос Папи Франциска, який благословляє Рим!».

Я обережно сподіваюся на давно очікуване просування до миру в Україні, оскільки Президент Зеленський за підтримки інших європейських лідерів запропонував 30-денне припинення вогню, а господар кремля путін, хоча вірити йому не можна, під тиском реалій міжнародної політики змушений був публічно запропонувати мирні переговори. З часом побачимо, чи це не пусті слова або жорстокі удари ракетами і дронами знову вбиватимуть українців.

Доброю новиною є домовленості про припинення вогню між Індією і Пакистаном. Наш друг Фарук з Пакистану поділився зі мною правильною думкою, що всяка війна шкідлива та деструктивна та руйнує країни, які беруть в ній участь. Він молиться за те, щоб війни не було і щоб обидві країни сіли разом і мирно закінчили свій конфлікт.

Радіймо також пастирському візиту Європейських Друзів. Цими днями я був щасливий взяти участь у щорічних зборах секції Європи та Близького Сходу Всесвітнього консультаційного комітету Друзів і мав можливість взяти участь у комітеті з підготовки послання зборів. Це послання після поширення буде перекладене українською і розміщене на нашому вебсайті. У щорічному звіті секції також згадано із захопленням про створення наших Зборів як бажаного променю світла у країні, що постраждала від війни, і висловлена подяка Крістен Річардсон за її підтримку, яку ми дуже цінуємо. На щорічних зборах я переконався, що участь в церкві — це не щось зовнішнє та формальне, а внутрішнє світло, яке проявляється в моменти злагоди та спільного щастя, коли Христос присутній серед нас.

На тижні ми разом зі всіма європейцями відзначали День Європи і дні пам’яті та примирення, присвячені жертвам другої світової війни. Щоб трагедія світової війни “ніколи знову” не повторилася, світове співтовариство домовилося поважати права людини і вирішувати конфлікти мирним шляхом, що було записано у Статуті ООН. Серед цих прав людини, зокрема, свобода совісті, що передбачає право на сумлінну відмову від військової служби, яке цивілізовані нації гарантували своїм громадянам під час обох світових воєн.

Минулого тижня ми молилися за задоволення конституційної скарги Віталія Алексеєнка. До задоволення, з Божою допомогою, поки далеко, але обнадіює, що скаргу взяли до розгляду. Віталій пройшов тюрму та інші випробування і знайшов свій спосіб по-Християнськи захищати Україну в якості листоноші, а не солдата, залишаючись вірним велінням своєї совісті. Мене надихає приклад його сміливості та вірності. Як писав апостол Павло, нами має керувати любов від чистого серця, від доброго сумління та щирої віри (1-е Тимофію 1:5).

Заключне слово:

Друзі, насамкінець, давайте будемо вдячні Святому Духу та один одному за цю чудову мирну молитовну зустріч, продовжуватимемо молитися за мир і триматимемо у світлі усіх, хто страждає від війни та чинить мирний спротив війні, включаючи сумлінних відмовників від військової служби. Нагадаю, що 13 та 16 травня ми будемо молитися разом під час пастирського візиту Європейських друзів; будь ласка, прочитайте оголошення на нашому сайті та зареєструйтеся для участі в обох зборах. До побачення.